دسته محصول : سورس , فریمور
ارتباط

با پروگرم کردن این دو سورس در دو ماژول esp8266 می توانید ارتباط سریال دوطرفه بین دو ماژول برقرار کنید که قادر به ارسال مقادیر رشته و باینری می باشد.

ماژول A با تشکیل یک نقطه دسترسی وای فای (اکسس پوینت) و ماژول B با اتصال به شبکه مورد نظر ، ارتباط سریال را فراهم میسازند.

پروتکل ارتباطی که بین این دو ماژول به کار گرفته شده است پروتکل UDP است که باعث افزایش سرعت و کارایی آن می شود و حتی می توانید برای منظور پروگرم کردن سایر بردها به صورت بیسیم استفاده کنید.

می توانید دستگاه هایی که با پورت سریال کنترل می شوند را به صورت بیسیم کنترل کنید به این صورت به هر دستگاه یک ماژول  (سورس A با SSID مختلف) اختصاص دهید و با ماژول B (کلاینت) به دستگاه مورد نظرتان وصل شوید.

100000 تومان
این مطلب 1,210 بار بازدید شده است

9 ديدگاه به ثبت رسيده است

 1. ابان گفت:

  سلام
  لطفا بفرمایید از چه مدل برنامه نویسی استفاده نموده اید ؟
  at یا آردینو ؟
  و سرعت انتقال چقدر هست ؟

 2. بهزاد گفت:

  سلام مهندس .
  من یک مازول ESP8266 دارم که دارم سعی میکنم با یک مازول دیگه ارتباطش بدم . ماژول کلاینتم رو بصورت single connection به سرور متصل کردم (at+cipmux=0) اما زمانی که وصل میشم دو پیغام ارتباط روی سرور دریافت میکنم . ۰,connected و ۱,connected . میخواستم بدونم چطوری میشه فقط ۰,connected رو داشته باشم و اصولا چرا یک ماژول دو تا link ID داره . محبت می کنید اگر پاسخ بدید

  • متاسفانه من با دستورات AT command با این ماژول کار نکردم.من با محیط توسعه آردوینو برای این ماژول برنامه مینویسم.احتمال میدم چون این ماژول ها چند مد کاری دارن(اکسس پوینت ، کلاینت و هر دو باهم)به خاطر همون باشه.
   ماژول میتونه هم به یک اکسس پوینت وصل بشه و هم خودش یک اکسس پوینت تشکیل بده که آی پی این دو متفاوت از هم و در واقع دو تا شبکه مجزا از هم خواهند بود. و فکر میکنم دستور AT+CIPMUX مربوط به یه چیز دیگه اس.
   از دستور زیر استفاده کنید برای انتخاب یکی از اون سه حالت:
   AT+CWMODE=
   ۱= Sta, 2= AP, 3=both, Sta is the default mode of router, AP is a normal mode for devices

 3. رضا گفت:

  سلام . من قصد خرید برنامه ارتباط سریال بیسیم با esp8266 را دارم . سوالم اینه که کدوم سری را ساپورت می‌کنه . مثلا من هم Esp8266-01 را دارم هم سری Esp8266-07 و Esp8266-12F
  این برنامه برای کدوم نوشته شده ؟

  • سلام.
   در تمام ماژول های esp8266 کار خواهد کرد.اما باید موقع کامپایل با نرم افزار آردوینو برد مورد نظر خود را انتخاب نمایید.چون این پروژه به صورت سورس است باید با محیط توسعه آردینو آشنایی داشته باشید و یا اگر فقط فایل باینری بخواهید برد مورد نظرتان را بگویید تا برایتان کامپایل و ارسال کنم

   • رضا گفت:

    بله . با محیط آردوینو آشنایی دارم .اما فرق اصلی بین ماژول های esp در تعداد پایه های Gpio آنهاست و اگر بخواهیم پایه های مختلف انها را روشن و خاموش کنیم آیا امکان پذیر هست یا نه ؟ در کل این برنامه چه کاری انجام میدهد ؟ مثلا آیا می توان از یکی از ماژول ها پایه Gpio پایه دیگر را روشن یا خاموش کرد ؟

    • همان گونه که در توضیحات و شکل بالا مشاهده میکنید این پروژه فقط و فقط داده های دریافتی از پورت سریال (که در همه ماژول ها در دسترس است) را از طریق وای فای به ماژول دوم فرستاده ( از پورت سریال پرينت میشود)و داده های ورودی از ماژول دوم را از پورت سریال ماژول اول پرينت میکند

 4. و اما اگر قصد کنترل gpio های ماژول رو دارید میتوانید از پروژه زیر استفاده کنید

  شبکه سازی و انتقال اطلاعات بین ماژول های ESP8266

ديدگاه شما چيست ؟