دسته محصول : سورس
سرور


پروتکل سیپ یک پروتکل سیگنالینگ ارتباطی است که به صورت گسترده برای کنترل sessionهای ارتباطات Multimedia مورد استفاده قرار می‌گیرد. از SIP در کار کنترلی ارتباطاتی همچون انتقال صدا و ویدئو بر روی شبکه‌های IP استفاده می‌شود. پروتکل SIP کنترل شروع، تغییر و پایان session را انجام می‌دهد.

این سورس یک پروژه ساده از یک سیپ سرور است که تعداد 10 کلاینت پس از رجیستر شدن در این سرور ( extension 1 تا 10 بدون اعتبار سنجی ) می توانند درخواست تماس  با extension مورد نظر را به سرور فرستاده و سرور تماس صوتی و تصویری (RTP Media) را بین این دو کلاینت برقرار می کند برای این منظور باید از یک اکسس پوینت (مثلا مودم ADSL خانگی) استفاده شود و ماژول ESP به عنوان کلاینت در شبکه وای فای قرار میگیرد یعنی ماژول باید در مد استیشن کار کند تا پکت های RTP در توسط اکسس پوینت انجام شود زیرا ماژول قادر به این کار نیست.پس بنابراین اگر ماژول در مد اکسس پوینت قرار گیرد و از مودم استفاده نشود SIP Client ها به ماژول متصل و در سرور رجیستر می شوند و می توانند درخواست تماس یا رد تماس یا باز کردن درب(با شماره گیری یک شماره خاص) یا هر response دیگری را بفرستند اما بعد از برقرای تماس صدا و تصویر ارسال نمی شود.

از این پروژه می توانید برای ساخت تلفن سانترال تحت شبکه در خانه یا محیط کار استفاده کنید برای این منظور می توانید از گوشی های ویپ سخت افزاری یا سافت فون ها استفاده کنید.برای مثال اپلیکیشن اندرویدی Zoiper می تواند موبایل شما را به یک گوشی ویپ تبدیل کند که امکان تماس صوتی و تصویری را دارد. علاوه بر این میتوانید با شماره گیری شماره خاص (رمز) از گوشی GPIO ماژول را روشن خاموش کنید و با یک رله برد متصل به ماژول می توانید درب خانه تان را باز کنید.همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید پنل های درب بازکن مخصوص SIP Doorbell وجود دارند (البته شاید فعلا در بازار ایران یافت نمی شوند) که می توان با استفاده از آنها هم کار آیفن را انجام داد و هم کار قفل رمز را. و از آنجایی که بخش رله برد هیچ گونه ارتباطی سیمی با بیرون درب ندارد امنیت آن را بالا می برد مثلا اگر پنل قفل رمز یا دربازکنی را در نظر بگیرید که اطلاعات را از طریق سیم میفرستد هکر میتواند با اعمال ولتاژ بالا باعث تخریب دستگاه مرکزی شده و احتمال عمل رله و باز شدن درب وجود دارد.

توجه داشته باشید که در یک شبکه ویپ هر گوشی با یوزر و پسورد در سیپ سرور اعتبار سنجی میشود یعنی سرور لیست یورزها ( extension ) به همراه پسوردها را در بانک اطلاعاتی خود دارد و هنگام رجیستر شدن عمل اعتبار سنجی را انجام میدهد.اما در این پروژه که یک سیپ سرور ساده است این امکان وجود ندارد و گوشی ها با هر extension می توانند اطلاعات خود را در سرور ثبت کنند.


170000 تومان
خرید پستی

5 ديدگاه به ثبت رسيده است

 1. ابراهیم گفت:

  سلام ما در شرکتمون سانترال داریم. مدتیه خط تلفن از طرف مخابرات قطع شده. آیا میشه که با همچین پروژه ای بجای خط تلفن سانترال رو به اینترنت وصل کرد

 2. محمد گفت:

  سلام با این پروژه دقیقا چه کاری می شود انجام داد؟؟؟
  1. تبدیل تلفن معمولی به ویپ؟؟
  2. گت وی اتصال خط تلفن معمولی به شبکه؟؟
  باتشکر

  • حامد عهدی قراملکی گفت:

   سلام .هیچ کدام.
   ارتباط و تماس بین دو گوشی از طریق وای فای ارسال دستور از طریق شماره گیری به ماژول و قطع و وصل رله

 3. محمد گفت:

  سلام راه ارتباطی پیدا نکردم
  لطفا با من تماس بگیرید
  چند تا پروژه دارم و کمی هم عجله
  باتشکر
  09125517670

ديدگاه شما چيست ؟